Kolik si chcete půjčit?

Nebankovní firmy nepůjčují kvůli koronaviru, Přestaly půjčovat!

Začalo to malým oznámením v pondělí 12:00 - společnost Pronto pozastavila půjčování peněz. Následovala lavina. A nyní pozastavilo půjčování peněz desítky českých nebankovních firem. Právě ve chvíli, kdy to většina českých občanů potřebuje nejvíce. Když jsou doma a nemohou pracovat. Nemají příjem. A nyní si již ani nemohou půjčit peníze u většiny nebankovních společností.

Kdo nepůjčuje peníze - Aktuální seznam

Seznam se rozrůstá každou půl hodinu. Momentálně mezi hlavní a největší poskytovatele, kteří přestaly půjčovat, patří tyto celorepublikové společnosti:

 • Nebankovní firma Pronto - 5 000 Kč až 100 000 Kč se splatností až na 4 roky
 • Nebankovní firma Acema - 100 000 Kč - 3 000 000 Kč se splatností až na 20 let
 • Nebankovní firma CoolCredit - 1 000 Kč - 5 000 Kč se splatností na 30 dní
 • Nebankovní firma CreditOn - 500 - 8 000 Kč splatností až na 40 dní
 • Nebankovní firma SOSCredit - 1 000 Kč - 8 000 Kč se splatností na 28 dní
 • Nebankovní firma Credit Portal - 500 Kč - 30 000 Kč se splatností na 30 dní
 • Nebankovní firma Tetička - 1 000 Kč - 8 000 Kč se splatností na 30 dní
 • Nebankovní firma FairCredit - 4 000 Kč - 70 000 Kč se splatností na 18 měsíců
 • Nebankovní firma CreditStar - 1 000 Kč - 7 000 Kč se splatností na 3 měsíce
 • Nebankovní firma RazDvaPůjčka - 3 000 Kč - 15 000 Kč se splatností na 48 měsíců
 • a desítky menší firem působících ve svých městech...

Tento seznam je aktuální k 8:00 dne 1.4.2020.

Chcete vidět, kdo ještě stále nabízí půjčky? Běžte do našeho Srovnání nebankovních půjček s kalkulačkou - nacházejí se zde jen ty firmy, které i nadále půjčují peníze. Ty, které pozastavili své služby, jsme ze seznamu odstranili. Situaci i nadále hlídáme a průběžně odstraňujeme další firmy, které nahlásí pozastavení svých služeb.

Jeden příklad za všechny: S podobným varováním se setkáte na většině internetových stránek poskytovatelů půjček: Nepůjčujeme peníze!

Pozastavení nebankovních půjček

Kvůli koronaviru, ale ne kvůli karanténě

Omezení a karanténa v ČR byla již po dobu 14 dnů. A všechny nebankovní firmy i nadále fungovaly.

Fungovaly následovně: o peníze jste požádali přes internet. Vaše identita byla ověřena buď zaslanou fotografií občanského průkazu (přes internet) nebo jste zaslali 1 Kč na účet poskytovatele ze svého bankovního účtu. Tím se ověřila vaše totožnost a půjčka vám byla vyplacena bankovním převodem. Nikam jste nemuseli chodit, obchodní zástupci rovněž nikam nechodili. A nebankovní společnosti mohly i nadále půjčovat své peníze. A ty poslední, které ještě stále fungují, i nadále postupují stejným způsobem. A peníze i nadále takto vyplácejí.

Pozastavení kvůli dalšímu vývoji COVID-19

Co se tedy dnes odpoledne změnilo, že všichni pozastavují půjčování?

Začaly se šířit fámy, že vláda pozastaví splácení půjček, hypoték a úvěrů. Pokud by jste měli nějakou půjčku tak by byla automaticky zmrazena na 6 měsíců. A další splátku by jste uskutečnili až za 6 měsíců.

To není problém pro banku, která poskytuje hypotéky na 30 let. Té se pozastavení splátek na 6 měsíců nijak nedotkne. Problém je to ovšem pro nebankovní firmy, které půjčují na kratší dobu - například před výplatou na 30 dnů. Půjčí někomu peníze, ten je za 30 dnů vrátí i s úrokem a oni je okamžitě půjčí někomu jinému. Každý 30 dnů tak tyto peníze recyklují a tyto peníze jim vydělávají. Pokud by ovšem byly nyní zmrazeny na 6 měsíců u zákazníka? Který by je nemusel po dobu 6 měsíců vracet? Tyto nebankovní firmy by se na následujících 6 měsíců ocitly zcela bez peněz (všechny by byla na účtech zákazníků) a zcela bez příjmů (zákazníci by jim nemuseli dalších 6 měsíců nic platit). Proto se většina firem momentálně rozhoduje pozastavit půjčování svých peněz.

Lze si ještě někde půjčit?

Ne všechny české nebankovní firmy již pozastavily půjčování. Některé ještě stále schvalují a vyplácejí peníze. Můžete je mít ještě dnes, ale musíte jednat rychle.

Navštivte na Srovnání půjček - obsahuje jen ty firmy, které ještě půjčují. Vyberte si půjčku. Požádejte ihned přes internet. A nechejte si peníze vyplatit na svůj bankovní účet.

Seznam pozastavených firem průběžně aktualizujeme. Situaci sledujeme živě.

Nejnovější informace o půjčkách

Jak na to: Půjčka ještě dnes v hotovosti (i víkendy/svátky)

Jak na to: Půjčka ještě dnes v hotovosti (i víkendy/svátky)

Jak požádat o doklad splátek u půjček a hypoték na 3 až 6 měsíců

Jak požádat o doklad splátek u půjček a hypoték na 3 až 6 měsíců

Půjčka na vyplacení insolvence, kdo půjčí soukromě

Půjčka na vyplacení insolvence, kdo půjčí soukromě

ČS Bankovní půjčka s Odkladem splátek + Změnou výše splátky

ČS Bankovní půjčka s Odkladem splátek + Změnou výše splátky

Zobrazit více novinek
Kolik si chcete půjčit?
Kolik si chcete půjčit?
Internetový portál Vybrano.cz je provozován soukromou osobou. IČ: 87372487, DIČ: CZ8806285092. Provozovatel tohoto portálu není zprostředkovatelem bankovních ani nebankovních půjček. Provozovatel neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. Pro více informací se seznamte s Podmínkami služby a a Ochranou osobních údajů. Ke kontaktování provozovatele využijte Kontaktních informací. Provozovatel rovněž provozuje internetový portál Rychlé nebankovní půjčky a Srovnání nebankovních půjček. Pevně věříme, že právě zde naleznete tu pravou nebankovní půjčku. Internetový portál Vybrano.cz (2015 - 2020). Všechna práva vyhrazena.